• Головна
  • Раціон котів за віком: від кошеня до зрілого вихованця
Новини компаній
13:56, 25 грудня 2024 р.

Раціон котів за віком: від кошеня до зрілого вихованця

Новини компаній

Раціон, режим дня, дозвілля та гігієнічні звички мурлики трансформуються відповідно до його життєвих етапів. При виборі корму для домашнього улюбленця насамперед враховують його вік — правильний склад забезпечить пухнастого друга всіма необхідними вітамінами та мікроелементами. Image

Кошенята: від народження до 4 місяців

Новонароджені кошенята залишаються з мамою протягом перших 8 тижнів, харчуючись молоком, яке підтримує тендітну імунну систему малюків. Після двох місяців кумедні енерджайзери вирушають до своїх власників і переходять на новий раціон. У цей період кошенята активно досліджують обстановку та витрачають багато енергії, а отже, їм знадобиться корм, насичений полікислотами класу омега-3, фолієвою кислотою та таурином. Для гармонійного зростання та розвитку малюків також потрібен білок, що міститься у м'ясі та зернових культурах.

Підлітки та молоді особини

Вік від 7 місяців до 2 років у кішок вважається підлітковим, хоча технічно вихованці визнаються дорослими вже після року. Період від 3 до 6 років насичений подіями, такими як вагітності та пологи, тому корми повинні містити достатню кількість жирів, білків та інших поживних речовин. Не менш важливими є особливі потреби улюбленців, наприклад продукція Хіллс для кішок в інтернет-магазині Маудау призначена для контролю ваги та підтримки фізичної форми. Якщо пухнастик надзвичайно активний, годинами бігає по будинку або смикає кігтеточку — йому знадобиться більше калорій, ніж флегматичному мурлику, що віддає перевагу відпочинку в затишному лежаку.

Дорослі кішки та коти

Вихованці середнього віку стають більш розбірливими у виборі їжі. Вживання сухих кормів провокує запори, отже, у кота завжди має бути вільний доступ до чистої води. У цей період у улюбленця виникають проблеми зі здоров'ям — це треба брати до уваги при складанні раціону. Виробники кормів Hill's враховують вікові зміни в організмі тварини, пропонуючи збалансоване харчування для різних потреб, таких як:

  1. підтримка життєвої енергії;
  2. виведення грудок вовни зі шлунка;
  3. зміцнення серцево-судинної системи;
  4. профілактування сечокам'яної хвороби;
  5. запобігання випаданню вовни.

Крім цього, випускають спеціальні лінійки для кастрованих та стерилізованих вихованців. Доповнити раціон допоможуть овочі та бобові - наприклад, у маркеті Маудау представлена продукція з різноманітними апетитними добавками.

Літні улюбленці

У свої золоті роки пухнастики знижують активність, менше бігають, а більше сплять, тому на перший план виходить контроль ваги. Їм не потрібна висококалорійна їжа — склад продуктів має відповідати запитам старіючого організму. Правильний баланс БЖУ не лише підтримує фізичну форму зрілого улюбленця, а й знижує ризик діабету та остеоартриту. Іноді літні особини починають різко втрачати вагу. У цьому випадку в меню додають поживні речовини та антиоксиданти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...