• Головна
  • До уваги добропільчан про небезпеку сільськогосподарським культурам
16:00, 19 червня 2019 р.

До уваги добропільчан про небезпеку сільськогосподарським культурам

До уваги добропільчан про небезпеку сільськогосподарським культурам

На території області відмічено шкодочинність личинок сарани, які становлять серйозну небезпеку сільськогосподарським культурам. Сарана завжди з`являється несподівано, як стихійне лихо, якому важко зарадити, тому постійно необхідно бути готовим до її навали. Наразі триває розвиток саранових, переважно нестадних видів, що живляться у місцях резервації (пасовищах, неугіддях, багаторічних травах), подекуди у крайових смугах цукрових буряків, соняшнику.

Саранові — злісні вегетаріанці, але тільки декілька видів утворюють величезні зграї та мандрують на значні відстані, приносячи загибель усьому, що росте. Пошкоджує листя, стебла, плоди різноманітних сільськогосподарських і лісових культур — хлібних злаків, бобових трав, кукурудзи, соняшнику, зернобобових, овочевих, баштанних, технічних, лікарських, плодових культур, винограду тощо.

Для прийняття рішень щодо захисту посівів поточної вегетації вирішальне значення мають своєчасно і ретельно проведені обстеження сільськогосподарських угідь під час відродження личинок та утворення куліг. Обстежують перш за все угіддя, які торік були заселені сараною. Їх краще проводити після сходу сонця і до 9 години або з 18-ї і до заходу сонця, коли саранові в стані відносного спокою перебувають на рослинах. Обприскування виконують за чисельності італійського пруса 2–5, нестадних саранових — 10–15 екз. на кв. м. Основну масу личинок стадних саранових слід ліквідувати до закінчення розвитку третього-четвертого віків, до окрилення саранчи потрібно завершити хімічні заходи. Обробки проводять вранці та ввечері (коли комахи перебувають на рослинах) інсектицидами згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні» із обов’язковим дотриманням інструкцій по техніці безпеки при роботі з пестицидами.

Стратегія і тактика регулювання чисельності саранових будується на основі ефективного поєднання агротехнічних, організаційно-господарських і винищувальних заходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #сарана
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...