
1000 пасок у формі рушника: у Чернігові до Великодня встановили рекорд України
У Чернігові до Великодня виклали понад тисячу пасок у формі рушника та встановили рекорд України. Організували його працівники чернігівського хлібокомбінату №2. Зафіксувати рекорд до Чернігова приїхала генеральна директорка Книги світових рекордів Ганна Крисюк. За її словами, Чернігів - перше місто, де виклали рушник з пасок.

81e6740fe017.jpg
На виготовлення понад тисячі пасок працівники хлібокомбінату витратили шість годин, розповіла для Суспільного директорка хлібокомбінату №2 Ольга Заїка: «Ми пекарі, ми завжди стараємося спекти до свят щось таке неймовірне, щоб воно було доречним, щоб воно було в родинах, родинне, святкове. Не вистачає нам, можливо, таких заходів, які б нас об'єднували, поєднували всіх разом, тому що це Пасха».
Ольга Заїка каже, вони надихнулись прикладами Одеси та Львова, де минулого року встановлювали схожі рекорди: «У місті Львові викладений герб із пасок, а в 2024 році в Одесі викладений прапор жовто-блакитний. І тому ось така ідея виникла. Я її озвучила в нас на підприємстві, і, звичайно, колектив підтримав».

Генеральна директорка Книги світових рекордів Ганна Крисюк додала: «Взагалі в Україні в такій формі з елементом синьо-жовтим - це вперше. Тут можна було багато давати категорій, що стосується рекордності, і тут більше тисячі пасок. Роздавали дуже багато пасок, але щоб робили елемент вишиванки української, ще й така ідентичність нашого коду нації, я думаю, що це буде гарним прикладом для інших».
Ганна Крисюк разом з іншими учасниками заходу підрахувала паски та заміряла довжину великоднього рушника: «Кількість виробів, які сьогодні присутні на цьому рушнику - одна тисяча чотириста сімдесят штук. Довжина рушника 13 метрів 80 сантиметрів, ширина 2 метри 10 сантиметрів. Рекорд України встановлено»!

Після цього паски з рушника подарували матерям загиблих військових: «Хочемо, щоб наше суспільство і теперішнє, і майбутнє ніколи не забували про героїв, які віддали життя за нашу свободу, за наше життя, за вільну Україну. Вони поклали за це найдорожче – це життя. І ми повинні їх вшанувати і ніколи-ніколи не забувати, бо вони наші герої навіки», - каже мати загиблого військового Світлана Шпак.
За словами Ольги Заїки, також ці паски через волонтерів передадуть військовим на фронт та до реабілітаційних центрів.
Інформує hospodar.ua