
У Велику суботу перед Великоднем, 19 квітня, у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбудеться церемонія сходження Благодатного вогню

Благодатний вогонь-2025: коли зійде і де спостерігати
Стала відома дата та час сходження Благодатного воню перед Великоднем Фото: pinterest
Напередодні Великодня мільйони вірян з нетерпінням чекають на сходження Благодатного вогню.
Це відбувається у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.
Подія є символом воскресіння Ісуса Христа і джерелом духовної сили. Вважається, що Благодатний вогонь приносить благословення в дім, об'єднує християн по всьому світу, а також нагадує про перемогу життя над смертю.
Коли зійде Благодатний вогонь
Благодатний вогонь традиційно сходить у Велику суботу, напередодні Великодня. Цьогоріч церемонія відбудеться 19 квітня.
Служба у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі розпочнеться близько 12:30 за київським часом.
За сходженням Благодатного вогню можна буде спостерігати в прямій трансляції Православної церкви України.
Під час церемонії Єрусалимський патріарх увійде до каплиці, яку називають Кувуклією, з факелами і 33 свічками, що означають кількість років Ісуса на момент смерті. Після молитви на свічки та факели зійде Благодатний вогонь.
Ця подія зазвичай супроводжується дзвонами, радісними вигуками та піднесеною атмосферою як у самому храмі, так і серед вірян по всьому світу. З Єрусалима вогонь доставляють до різних країн, зокрема і в Україну, де його приймають з особливою пошаною.
Важливість та значення Благодатного вогню Сходження Благодатного вогню напередодні Великодня віряни називають справжнім дивом. Він символізує вихід Світла Христового із Гробу Господнього, як знак того, що смерть переможена, і Христос воскрес.
Саме тому сходження відбувається в суботу напередодні Великодня, коли, згідно з біблійними переказами, Ісус ще перебував у гробі.
Для вірян Благодатний вогонь є символом благодаті, відродження та перемоги світла над темрявою. Його поширення по всьому світу об'єднує християн та нагадує про важливість Воскресіння Христового.
Вважається, якщо Благодатний вогонь не зійде, то це свідчитиме про наближення кінця світу або духовного занепаду людства.
Київська влада не буде змінювати час комендантської години на Великдень. Нічне богослужіння відбуватимуться в режимі онлайн-трансляції.
Чиновники напередодні свята звернеться до керівників релігійних громад із проханням обмежити проведення масових богослужінь і максимально забезпечити онлайн-трансляції з культових споруд на українських медіа та через інтернет.
Інформує gazeta.ua