• Головна
  • З травня змінюють умови виплат для ВПО: хто не отримуватиме допомоги?
16:50, 26 квітня 2022 р.

З травня змінюють умови виплат для ВПО: хто не отримуватиме допомоги?

З травня змінюють умови виплат для ВПО: хто не отримуватиме допомоги?

За березень і квітень всі внутрішні переселенці зможуть отримати допомогу розміром 2000 грн, допомога на дітей та для осіб з інвалідністю становитиме 3000 грн. З травня умови виплат переселенцям будуть інакші, оскільки набула чинності постанова Кабміну №457 від 16 квітня 2022 року. Що саме зміниться розповів в ефірі Українського радіо заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

Про зміни умов виплат

Масове переміщення людей, особливо якщо ми говоримо про північні регіони (Київщина, Чернігівщина, Сумщина) відбувалося в лютому і на початку березня. Нині деокупована частина північних регіонів України потихеньку відновлюється і люди повертаються додому. Тому і було передбачено, що за березень і квітень всі внутрішньо переміщені особи отримають виплати від держави.

Із травня буде визначено конкретний перелік територіальних громад, де тривають активні бойові дії і людям небезпечно повертатися до своїх місць проживання. Громадянам, які перемістилися із цих населених пунктів, будуть продовжені виплати.

Якщо у людини було пошкоджено або втрачено житло, то вона також отримуватиме відповідні виплати до того моменту, поки це питання не буде вирішено.

Про визначення переліку громад

Поки конкретної формули визначення переліку громад, де перебувати небезпечно, немає. Лінія фронту — це досить умовне визначення, бо оперативна ситуація на фронті може змінюватися кардинально навіть упродовж години, не те що тижня чи місяця.

Але попередньо відомо, що буде визначено не перелік населених пунктів, а саме перелік громад, що дає можливість більш точно підійти до ситуації. У певному селищі можуть не відбуваються бойові дії, але його, наприклад, можуть обстрілювати з ворожої артилерії.

Алгоритм визначення цього переліку територіальних громад передбачений законодавством. Він передбачає, що подання такого переліку будуть робити обласні військові адміністрації, бо вони максимально можуть володіти інформацією, яка відбувається на місцях. Потім погодження цього переліку відбуватиметься у Міністерстві оборони України з урахуванням даних Генерального штабу чи інших військових підрозділів. Затверджувати цей перелік буде вже Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

На цьому тижні ми очікуємо визначення такого переліку як стартової позиції, щоб ми мали можливість організувати свою роботу на травень.

Якщо людина не повертається через небезпеку мінування

Ми подивимося, що буде визначено в цьому переліку громад за поданням обласних адміністрацій. Вони мають визначити небезпеку чи безпечність таких територій. Людина має право самостійно визначати, де безпечно їй проживати. Ніхто нікуди не змушує або кудись повертатися, або переміщуватися. Це власний вибір людини, ми не можемо на це впливати.

Ми лише говоримо, що є території, куди вже можна повертатися, які є більш безпечними.

Про виплати в зоні окупації

Я б тут не хотів багато розповідати, бо це може "підкаже" деякі моменти, які ми зараз намагаємося обійти, щоб продовжувати виплати. Я скажу таким чином, що всі державні гарантії — пенсії, соціальні виплати — продовжуються в тому числі і на тимчасово окупованих територіях. Є певні моменти логістичного характеру стосовно потрапляння готівки туди, але там де люди мають банківські рахунки, де люди отримують виплати через банківську систему, там більш-менш все працює стабільно і ми продовжуємо нарахування та виплачуємо соціальні гарантії не просто вчасно, а в багатьох випадках раніше визначених строків.

Про переселенців першої хвилі  

Ми не відокремлюємо переселенців першої і другої хвилі. Є статус внутрішньо переміщеної особи. Нині, на жаль, відбувається так, що людина з окремих районів Донецької чи Луганської областей чи Криму перемістилася вже декілька разів упродовж останніх 7-8 років, залишаючи місця свого проживання. Через повномасштабну агресію нашого північного сусіда наші громадяни змушені повторно переміщуватися в іншу локацію, рятуючи своє життя.

Пакет соціальних гарантій для всіх внутрішньо переміщених осіб однаковий. Ми зараз не диференціюємо їх жодним чином. Такий пакет на сьогодні збільшений: і розмір виплат, і можливість вирішення проблем.

Щодо онлайн-інструментів, то Дія передбачає як первинну реєстрацію осіб, які перемістилися, так і подання інформації для зміни місця реєстрації або місця проживання. Якщо умовно свого часу людина перемістилася із Криму до Запорізької області або до Херсонщини, а зараз була змушена переїхати у Рівненську область, то вона має можливість подати відповідну інформацію також онлайн для уточнення інформації про фактичне місце свого проживання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виплати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...