«Я тут, бо потрібен своїй громаді», - поліцейський офіцер громади з Донеччини Костянтин Туницький
Вже сім років правоохоронець віддано несе службу в місті Гірник Донецької області. Лише за два місяці разом із волонтерами та екіпажем «Білий янгол» він евакуював понад 200 осіб та 500 тварин.
Костянтин Туницький розповідає, що з початком повномасштабної війни роботи у його громаді додалося. Адже Гірник знаходиться в зоні активних бойових дій, а лінія фронту проходить безпосередньо через саме місто. Тут раніше проживало понад 10 000 людей, а зараз менше тисячі.
«До 2022 року я займався вирішенням звичних проблем та питань, з якими до мене звертались мешканці, а через війну мої функції значно змінились. До прикладу, аби рятувати людей я опанував навички парамедика евакуаційної групи. Тепер вмію надавати кваліфіковану медичну допомогу», - розповідає поліцейський офіцер громади.
Правоохоронець каже, що вже звик працювати під постійними обстрілами. Єдине що може привернути увагу, то це дзижчання дрона над головою. Втім, чим відрізняється FPV-дрон від розвідувального та як діяти в такому випадку поліцейський знає.
«Наша територія постійно обстрілюється ударними дронами. Також маємо обстріли ствольною артилерією та касетними боєприпасами. Раз чи два в тиждень по околицях або в місто прилітають КАБи», - зазначає Костянтин.
Правоохоронець пригадав випадок, коли разом із волонтерами евакуйовував людей з Гірника і вже на виїзді з міста їхнє авто помітив ворожий дрон.
«Він гнався за нами, обігнав і став летіти прямо на автомобіль. Ми розуміли, що це вже все та навіть попрощалися один з одним. Аж раптом - дрон закружляв, впав на землю перед бусом і, на диво, не вибухнув. Можливо, у нього сів заряд чи РЕБ заглушив», - ділиться емоціями поліцейський.
Попри постійну небезпеку та ризик у своїй роботі, Костянтин зізнається, що є речі до яких досі не може звикнути. Найважче - щодня бачити розпач людей, які втратили своїх рідних.
Він і досі пам’ятає день, коли ворог цинічно обстріляв місто з різного озброєння:
«Коли ми приїхали, то все навкруги просто горіло. Всюди дим, зв’язку не має. Люди не могли викликати допомогу. В ураженому кварталі було багато загиблих. Це страшне видовище…».
Третій рік поспіль Костянтин Туницький поліцейський пліч-о-пліч співпрацює з екіпажем «Білий янгол». Разом з евакуаційною групою він щодня під постійними обстрілами пробирається крізь зруйновані вулиці, щоб допомогти цивільним, які досі залишаються в місті.
Правоохоронці розуміють, що для багатьох вони – єдина надія на порятунок:
«Я обрав для себе шлях поліцейського. Відчуваю довіру людей і те, що потрібен своїй громаді. Мене це мотивує залишатися на своєму місці та допомагати місцевому населенню».
Костянтин розповідає, щоразу, коли виїжджають з колегами на евакуацію, то ніхто не знає, яким буде рятівний рейс. Бажання допомогти людям постійно супроводжує небезпека.
Так, 6 жовтня разом із волонтерами вони вкотре відправилися на евакуацію. Дорогою, в селищі Іллінка, по автомобілю волонтерів поцілив ворожий дрон.
«Внаслідок атаки двоє волонтерів отримали важкі поранення. На жаль, одного врятувати не вдалося. Ним виявився волонтер громадської організації «Троянда на руці» Тигран Галустян. Його загибель – це велика втрата для всіх нас. Це людина, яка завжди приходила на допомогу та врятувала не одне життя».
За два місяці поліцейському офіцеру громади спільно з екіпажем «Білий янгол» вдалося евакуювати понад 200 осіб, з яких 37 дітей та двадцять маломобільних громадян. Крім цього, врятовано півтисячі тварин.
Про екіпаж «Білий янгол» Костянтин говорить, що це його надійні товариші. Каже, у них навчився бути витривалим, критично мислити та не піддаватися паніці:
«Це професіонали своєї справи, дуже їх поважаю, особливо Артема Щуся та Василя Піпу. Щусь - справжній керівник, лідер, за яким хочеться йти».
Поліцейський впевнений, що потрібен своєму місту, тож залишається виконувати свою роботу, попри постійну небезпеку.
«Хотілося б скорішої перемоги та миру. Щоб наші діти не бачили жахіть війни», - ділиться мріями поліцейський.
Нещодавно Костянтин Туницький отримав нагороду за виконання своїх службових обов’язків у зоні бойових дій. Його нагороджено почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Срібний Хрест».