• Головна
  • Зеленський у Раді представив план перемоги України: з чого він складається
13:21, 16 жовтня

Зеленський у Раді представив план перемоги України: з чого він складається

Зеленський у Раді представив план перемоги України: з чого він складається

16 жовтня президент України Володимир Зеленський прибув до Верховної Ради України, щоб представити план перемоги - це пункти воєнного, економічного і політичного характеру, які допоможуть здобути перемогу у війні, розпочатій Росією 24 лютого 2022 року.

Під час свого виступу Зеленський заявив, що план перемоги складається з 5 пунктів і трьох таємних додатків. Глава держави акцентував у виступі, що терміновість плану перемоги - саме зараз. І якщо почати рухатись за планом перемоги зараз, то може вдатися завершити війну не пізніше, ніж наступного року.

Перший пункт - запрошення України в НАТО

Зеленський зазначив, що протягом десятиліть, Росія використовувала геополітичну невизначеність в Європі, а саме - факт, що Україна не є членом НАТО. Саме це спокушало Росію посягати на українську безпеку.

"Тепер факт запрошення для України в НАТО може стати дійсно фундаментальним для миру. Ми розуміємо, що членство в НАТО - це питання подальшого, а не теперішнього. Але Путін має побачити, що його геополітичні розрахунки програшні. Росіяни повинні це відчути - що їх цар програв геополітично світу", - заявив глава держави.

Другий пункт - оборона

За його словами йдеться про незворотнє зміцнення української оборони проти агресора.

Він наголосив, що є чіткий перелік зброї, яка здатна підтримувати таку силу наших воїнів, а завдяки Курській операції ми побачили, що Путін не має достатньо сили, щоб триматись, коли Україна тисне справді міцно.

Оборонний пункт плану має таємний додаток - і до нього мають доступ саме ті партнери, які мають відповідний військовий потенціал допомоги.

Третій пункт - стримування

Третій пункт має таємний додаток, який було передано США та лідерам деяких європейських держав. Крім того, Зеленський пояснив, що додаток отримають ще деякі держави, які можуть наповнити зміст дуже відомої світу "концепції стримування".

Україна пропонує розмістити на своїй землі комплексний неядерний стратегічний стримувальний пакет, який буде достатнім для захисту України від будь-якої військової загрози з боку Росії.

"Коли Росія знає, що відповідь буде, і розуміє, якою це буде відповідь, вони обирають переговори і стабільне співіснування. Навіть зі стратегічними противниками. І ми знаємо ці приклади", - зазначив президент.

Четвертий пункт - стратегічний економічний потенціал

Четвертий пункт теж має таємний додаток, який передається лише певним партнерам.

"В Україні зосереджені природні ресурси, зокрема критично важливі метали ціною в трильйони доларів. Це, зокрема, уран, титан, літій, графіт та інші стратегічно цінні ресурси, які посилять у глобальній конкуренції або Росію та її союзників, або Україну та демократичний світ", - сказав президент.

Він наголосив, що ця угода органічно доповнить і посилить наявну систему економічного тиску на Росію - а саме всі наявні санкції проти РФ, обмеження нафтової ціни, обмеження експорту до Росії та інші заходи тиску.

Пʼятий пункт, розрахований на післявоєнний час

П'ятий пункт, який розрахований на повоєнний час, пропонує, у разі згоди партнерів, замінити окремі контингенти збройних сил Сполучених Штатів Америки, що дислоковані в Європі, на українських воїнів ЗСУ.

"Цей український досвід має бути використаний для зміцнення оборони всього Альянсу та гарантувати безпеку всій Європі. Це гідна місія для наших героїв", - сказав Зеленський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Зеленський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...