• Головна
  • 13 лютого – дев’яті роковини обстрілу російськими окупантами житлового кварталу і школи міста Бахмута
09:00, 13 лютого

13 лютого – дев’яті роковини обстрілу російськими окупантами житлового кварталу і школи міста Бахмута

Дев’ять років тому, 13 лютого 2015 року, російсько-терористичні війська вчинили один зі своїх численних воєнних злочинів в Україні – обстріляли з РСЗВ «Смерч» житловий квартал і загальноосвітню школу № 4 міста Бахмута.

Початок 2015 року був позначений серією масованих зухвалих обстрілів мирних мешканців з боку російських терористичних військ. Під атаки рашистів потрапили міста, над якими майорів державний прапор України. 13 лютого 2015 року, через 20 днів після ракетно-артилерійської атаки на Маріуполь і через три дні після удару по Краматорську, російськими окупаційними військами був вчинений підступний обстріл мікрорайону «Східний» у місті Бахмуті. Мішенню для ударів російських найманців вкотре стали мирні мешканці міста, у тому числі – учні місцевої школи.

Бойовики рф обстріляли мікрорайон «Східний» у місті Бахмуті 13 лютого 2015 року приблизно о 16.20 з реактивних установок «Смерч». Уламки снарядів потрапили на подвір’я місцевої загальноосвітньої школи № 4 та у житловий сектор. В результаті обстрілу загинули 7-річний учень другого класу загальноосвітньої школи № 4 Молодецький Єгор та 25-річна мати двох дітей, яка своїм тілом закрила молодшу донечку, робітниця електродного цеху ПрАТ «Вістек» Кермезна Марина Миколаївна.

Поранення різного ступеня важкості отримали 7 осіб, серед яких троє – діти.

Очевидці трагедії, що сталася на шкільному подвір’ї, згадують: була п’ятниця 13 лютого 2015 року. Час до рейсового автобусу ще залишався, і педагоги навчального закладу обговорювали проведення майстер-класу, який готували для атестації вчителів. Школярі з групи продовженого дня вже пішли додому. З колективу у школі залишилася адміністрація та сторож. Перші вибухи тодішня директорка закладу Наталя Дроздова та на той час заступниця директора ЗОШ №4 Валентина Перкіна почули десь о 16.20.

Згодом начальниця управління освіти Бахутської міської ради Наталя Дроздова розповідала:

«Перше, що я подумала: буде вибухова хвиля і полетить скло. Ми знаходилися в кімнаті з великими вікнами, вирішили піти до кабінету директора, там одне вікно. Коли прийшли, то побачили, що воно займає майже всю стіну. Там було небезпечно залишатись. В момент між обстрілами спустилися на нижній поверх і разом зі сторожем попрямували до підвалу».

Коли педагоги згодом вийшли з підвалу, то видовище у коридорі нагадувало фільм жахів:

«Стояв туман, чи то від пилюки, чи то від пороху. Вся підлога була вкрита склом, і гойдалися занавіски. Всі вікна в коридорі вилетіли, у класах так само».

Потім стало відомо про поранених та загиблих. У момент обстрілу діти з приватного сектору після занять були на прогулянці, і, як зазвичай, гуляли на межі між садочком і школою.

«Діти розказували, що кричали: лягайте, як у школі навчали. А Єгор не добіг до сховища», – каже Наталя Дроздова.

Окрім людських жертв та постраждалих внаслідок обстрілу 13 лютого 2015 року, місту був завданий збиток у 2 млн гривень, з них 250 тис. гривень - в приватному секторі. Зусиллями влади, підприємств, благодійних організацій та фондів, волонтерів громада міста Бахмут змогла крок за кроком оговтатися та відновити своє життя. У найкоротші терміни була відремонтована школа та відновлена її робота, відремонтовані будинки.

У пам'ять про трагічні події 13 лютого 2015 року на території загальноосвітньої школи №4 було відкрито Пам'ятний знак загиблим жителям міста під час артилерійського обстрілу, який став місцем вшанування пам’яті всіх загиблих під час війни на сході України.

До повномасштабного російського вторгнення у загальноосвітній школі №4 щороку 13 лютого бахмутці збиралися на пам’ятні заходи з вшанування жертв трагічних подій та покладали квіти до Пам'ятного знаку.

Під час повномасштабної війни, розв’язаної рашистами 24 лютого 2022 року, битва за Бахмут стала частиною боїв за Донеччину і визнана найбільшою битвою після 1945 року на теренах Європи.

Починаючи з 2022 року на території Бахмута і Бахмутського району розгорнулися запеклі й тривалі бойові дії між захисниками Міста-фортеці - військовослужбовцями Збройних Сил України й інших підрозділів Сил оборони України та окупаційними військами рф, що діяли за підтримки підрозділу російського гру – так званого «ПВК Вагнера».

Ворог цілеспрямовано та методично нищив Бахмут авіаційними, артилерійськими та ракетними атаками упродовж багатьох місяців, не шкодуючи ні мирних мешканців міста, серед яких – діти, жінки, люди похилого віку, ні об’єкти цивільної інфраструктури – школи, дитсадки, лікарні. Внаслідок цього масштабного воєнного злочину рашистів Бахмут перетворений ними на місто-привід, якого вже фактично не існує.

Трагедія Бахмута сьогодні знаменує одну з кривавих сторінок російсько-української війни і є актом геноциду, коли загарбники вбивають цивільних українців лише за їхню національну приналежність, щоб зламати їх волю та прагнення до свободи. Але ми боремось і пам’ятаємо всіх, кого втратили. Вічна пам’ять жертвам російської агресії!

На знімку: Меморіальний знак, що був зведений в пам’ять мирних мешканців, які трагічно загинули під час артилерійського обстрілу міста Бахмута 13 лютого 2015 року.646343774542353232626_820x360.jpg

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...